O projektu SuperDítě

O projektu SuperDítě

"Ať je více rodičů a dětí šťastných!"

Z pera zakladatelů projektu superdítě

Výchova nemusí být boj, ale radost!

Možná jste si všimli, že se dnešní doba liší od doby vašeho dětství. Tradiční způsoby výchovy již nejsou funkční a leckdy způsobí ve výchově více problémů, než užitku. Děti neposlouchají, dělají si co chtějí, nemají zodpovědnost či neakceptují autority. Někdy nechápete jejich chování a jindy máte pocit, jako by vám dělaly snad naschvály!

Tvrdá výchova je špatná na psychiku a ničí jejich osobnost, a nevýchova je jak časovaná bomba, než zvlčí. Jak vést děti tedy správně? Co a kdy funguje?

Milující rodič hledá vždy možnosti, jak svému dítěti pomoci a jak mu dát dostatek lásky, pochopení, svobody a volnosti. A přesto ho naučit disciplíně, zodpovědnosti a respektu. 

Vychovat jedince, který bude samostatný, vyrovnaný a úspěšný v dnešním světě. Vytvořit z něj osobnost s dobrými morálními hodnotami i schopnostmi, na kterou budete právem hrdí. 

Víme, že výchova není vždy jednoduchá. A právě proto jsme na základě rozsáhlých zkušeností z praxe napsali tuto průlomovou knihu, abychom vás inspirovali mužským a ženským dvougeneračním pohledemjak dát výchovu svého dítěte na první dobrou.

Existuje toho tolik, jak PRÁVĚ VY své děti během dospívání můžete podpořit a dát jim to nejlepší do života! Nechat je vyniknout a podpořit jejich ORIGINALITU. Umožnit jim rozvinout jejich plný dětský potenciál.

Staňte se s touto knihou těmi nejlepšími nadčasovými rodiči, které si vaše dítě zaslouží.

Buďte pro ně vzorem, který byste si sami ve vašem dětství přáli mít. Na budoucnosti vašich dětí opravdu ZÁLEŽÍ. Rodičovství nemusí být boj, ale radost.

O spoluautorce projektu

Dana Burandová

Dana Burandová dlouhá léta provozovala psychosomatickou poradnu, kde pracovala jak s dospělými, tak i s malými dětmi. Její prvotinou je kniha „7 klíčů ke šťastnému dítěti“.

Svůj soukromý život prožívá v roli manželky již 37 let. Vychovala dvě děti a jako babička si naplno užívá tří krásných vnoučat.

Děti bere jako „dary z vesmíru“, a proto se rozhodla svůj obor psychosomatiky prohloubit o další znalosti pro práci s dětmi. Získala osvědčení na systematickou práci s dětmi a dospívajícími. Vystudovala ekonomickou školu, po které následně pracovala v obchodně–ekonomických firmách a v realitách se svým manželem, se kterým dlouhá léta podnikala.

Protože jí dává smysl předávat tyto informace a znalosti jak rodičům, tak i dětem, rozhodla se se svým kolegou Radkem Karbanem napsat tuto knihu „Šťastné a sebevědomé superdítě“, aby bylo více dětí šťastných a rodičů spokojených.

Motto Dany: „Chceme-li dětem pomáhat, musíme je mít rádi.“

O spoluautorovi projektu

Radek Karban

Radek Karban už jedenáctým rokem pomáhá lidem rozvíjet jejich lidský potenciál a za tu dobu uskutečnil přes stovku seminářů, kurzů a víkendových tréninků pro celkem více jak devět tisíc lidí.

Populární je také na sociálních sítích, kde ho pravidelně sleduje přes 90 000 fanoušků, kteří si oblíbili jeho motivační a inspirativní videa a citáty k zamyšlení o osobnímu posunu.

Děti jsou pro něj ztělesněním budoucnosti a nejcennějším bohatstvím, které naše společnost má. Díky svým rozsáhlým zkušenostem při práci s dospělými zjistil, že většina našich problémů má své kořeny zejména v dětství. Radek tak věří, že tato kniha pomůže rodičům vychovat děti tak, aby se pak nemusely samy opravovat a dokázaly být zároveň úspěšné a šťastné.

Považuje se za nadšeného cestovatele, který navštívil přes padesátku zemí na pěti kontinentech. Měl to štěstí se na svých zahraničích pobytech dostat do společnosti ikon světového osobního rozvoje, jako jsou Brian Tracy, Tony Robbins nebo Robert Kiyosaki, od kterých se toho také hodně naučil.

Knihu „Šťastné a sebevědomé superdítě“ napsal s Danou proto, že už dlouho měl sen. Sen o tom, že děti nebudou zákazy mučeny, ale moudrým postojem učeny. Sen o tom, že v naší společnosti bude méně vyhaslých duší, ale více radujících se jiskřivých očí. A hlavně proto, že když budou šťastné děti, budeme šťastnými i my sami. Děti žijí v každém jednom z nás.

Motto Radka: „Neučme děti, co si mají myslet, ale jak mají myslet.“

Život. Praxe. Zkušenosti.

To vše provází náš projekt, který je zaměřený na aktuální témata moderního rodičovství.